ozonowanei auta


Ozonowanie samochodu to niekiedy jedyny sposób, by zdezynfekować i odświeżyć wnętrze auta.

Co pewien czas warto przeprowadzić taki zabieg w swoim samochodzie.

Wciąż jest to mało znany sposób pielęgnacji auta. Jednak w niektórych przypadkach może wręcz okazać się ostatnią deską ratunku, szczególnie gdy zawiodą tradycyjne metody czyszczenia i dezynfekcji.

Ozonowanie samochodu to nowoczesna metoda oczyszczania m.in. wnętrz pojazdów. W ten sposób można pozbyć się zarówno niechcianych zapachów, jak i pyłów czy alergenów, które często są niewidoczne gołym okiem.

Dzięki ozonowaniu można usunąć pleśń, drobnoustroje i roztocza z najdrobniejszych zakamarków pojazdu.

Z tego powodu metodę tę poleca się alergikom. Ponadto pozwala oczyścić tapicerkę ze szkodliwych substancji, takich jak np. resztki środków chemicznych. Ozon ma działanie dezynfekujące, lecz nie szkodzi przy tym zdrowiu, pod warunkiem jednak, że nie używa się go w zbyt dużej ilości.

Ozonowanie samochodu – czy warto je zastosować?

Dzięki ozonowaniu można skutecznie pozbyć się grzybów, pleśni oraz wirusów. Ponadto to ekologiczna oraz bezpieczna metoda, używana również do odkażania domów. Co więcej, ozon jest o wiele bardziej skuteczny od chloru i dociera do najdrobniejszych zakamarków klimatyzacji.

Korzystają z niego nie tylko właściciele aut osobowych, lecz także duże przedsiębiorstwa transportowe. Dzięki tej metodzie można raz na zawsze pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, co ma duże znaczenie, gdy używamy auta np. do transportowania gorących potraw. Ozon szybko wnika w strukturę tapicerki oraz niemal natychmiast wypełnia czyszczoną przestrzeń.

Przy tym szybko się ulatnia, gdyż jest nietrwałym gazem, co sprawia, że jest bezpieczny w użyciu (przy postępowaniu zgodnie z zaleceniami producentów urządzeń i ekspertów wykonujących usługi ozonowania). Na ozonowanie warto się zdecydować, gdy zależy nam, by oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Ozon może być stosowany w szerokim zakresie oczyszczania i dezynfekcji. W największym stopniu jest on używany do oczyszczania ścieków miejskich i produkcji wody pitnej (dezynfekcja). Jednakże w coraz większym stopniu jest on stosowany w różnych gałęziach przemysłu.

W przemyśle spożywczym, na przykład, ozon jest używany do dezynfekcji, a w przemyśle papierowym i tekstylnym jest używany do utleniania ścieków.

Główną zaletą ozonu jest jego „czysty” charakter, ponieważ doprowadza on do utlenienia materiału praktycznie bez powstawania produktów ubocznych.

Zapraszamy do skorzystania z okazji darmowej usługi ozonowania dla klientów zlecających naprawę powyżej 300 zł, lub odpłatnie w cenie 31 zł.