ozonowanie wnętrza samochodu i klimatyzacji

Ozon - broń na dezynfekcje

Ozonowanie to sposób na dezynfekcje wnętrza samochodu i klimatyzacji. Nawet w najbardziej zadbanych autach podczas użytkowania i po pewnym czasie powstaje zapach w jego wnętrzu. W czasie eksploatacji powstają zanieczyszczenia - mikroorganizmy oraz zarodniki pleśni, grzybów i roztoczy. Jeśli w aucie są przewożone zwierzaki i palony jest tytoń zapach jest bardzo trudny do usunięcia.

Czym tak naprawdę jest ozon ?


Posłużymy się cytatem:

Ozon - alotropowa odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek.

źródło: wikipedia

a teraz po polsku:
Ozon w przeciwieństwie do tlenu zawiera trzy atomy, a nie dwa. Podczas rozpadu przekształca się na cząsteczkę tlenu o2 i jeden wolny atom tlenu. W ten sposób odpowiednio dawkowany przedostaje się do komórki bakterii, prowadząc do jej rozpadu (utlenianie). W ten sposób pozbywając się wszelkich drobnoustrojów.

Ozonowanie i odgrzybianie klimatyzacji

W układach klimatyzacji powstają zanieczyszczenia. Nieczyszczone kanały wentylacyjne powodują powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów. Układ klimatyzacji to trudno dostępne miejsca, które utrudniają czyszczenie, a środki chemiczne są nie do końca skuteczne i nie wszędzie można dotrzeć. Dlatego ozonowanie jest idealnym wyjściem, aby odróżnić cały układ. W idealnych warunkach ozonowanie klimatyzacji powinno wykonywać się co pół roku na wiosnę i jesień.

Dezynfekcja wnętrza samochodu

Ozonowanie sprawdza się idealnie również przy odkażaniu wnętrz samochodów. Niszczy pleśń, usuwa nieprzyjemne zapachy, również te po dymie papierosowym. Docenią to również alergicy, ponieważ ozon pozbędzie się roztocz, które powodują ataki astmy, pyłki kwiatów, i drobnoustroje. Ozon również działa na substancje toksyczne np. w materiałach budowlanych.

klimatyzacja

Ozonowanie, a środowisko

Ozon jest bezpieczny, nie wytwarza szkodliwych substancji rakotwórczych, ani produktów ubocznych.

Czas życia ozonu jest bardzo krótki, ale bardzo skuteczny. Eliminuje wszystkie zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego.

Ozonowanie w Transjack

W naszej stacji oferujemy usługę ozonowania, którą wykonujemy na nowoczesnych urządzeniach marki o3ozon. Cena usługi to 50 zł netto. Metoda ta jest skuteczna i nie jest czasochłonna. Pomoże skutecznie pozbyć się zapachów w samochodzie, nawet jak zakupiliśmy go od firmy budowlanej przewożącej chrom i rozpuszczalniki :)