Druga młodość reflektorów.

 

10- letni reflektor w dobrym stanie? To mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Większość samochodów na naszych drogach wyprodukowanych jest ponad 10 lat temu. Na ich stan techniczny wpływa nie tylko ilośc przejechanych kilometrów, ale również wiele czynników zewnętrznych.

Przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych, gum czy szkła wraz z upływem czasu stopniowo trac a swój pierwotny wygląd. W przypadku reflektorów ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Kiedy i jak naprawić reflektor ?

Reflektory samochodowe zużywają się na wiele sposobów.

Z zewnątrz najczęstsze usterki to matowienie kloszy, które pod wpływem zmiennej pogody i czynników mechanicznych z czasem tracą połysk i zachodzą ciemnym nalotem.

Światła działają wtedy znacznie słabiej, a samochód traci sporo na estetyce. W środku przyczyną problemów może być wilgoć, która dostanie się np. przez nieszczelności pod maską. Problemy wewnątrz reflektora najczęściej dotyczą wypalonych odbłyśników. Lampa świeci wówczas bardzo słabo, ponieważ światło emitowane przez żarówkę nie ma się od czego odbić. Zazwyczaj wnętrze klosza jest wtedy ciemne.

 

 

Naprawa polega na demontażu reflektora, rozłożeniu go na części i naniesieniu nowej, metalicznej warstwy odbłyśnika.

Najszybciej i najprościej byłoby wymienić stary reflektor na nowy, lecz nie zawsze jest on dostępny bądź też cena nas niesatysfakcjonuje.

 

My jednak mamy na to sposób. 

 

W naszej ofercie znajdziecie produkty, które poprawią wygląd reflektorów i komfort jazdy.

- COLOR MATIC ZESTAW DO RENOWACJI LAMP SAMOCHODOWYCH

- ZESTAW DO RENOWACJI TURTLE WAX

Dodatkowo polecamy wysokiej klasy żarówki , dające do 30 % więcej światła. . Najczęściej stosowane H7 , H4 i H1 Night Breaker, laser , Unlimited , Cool Blue .